Kasko Yaptırmanın Püf Noktaları

Kasko Poliçesi Almadan Önce Yapmanız Gerekenler

Aracınıza kasko teklifi almadan önce bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle sigorta şirketinin vermiş olduğu teminat içeriklerine göz atmalısınız. Teminatların neleri kapsayıp neleri kapsamadığı gibi ayrıntılara önem vermelisiniz. Ayrıca hasar durumunda nasıl bir yol izlemeli ve yol yardımı gibi seçeneklerin de teminat içerisinde olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca bazı sigorta şirketleri küçük hasarları teminat içerisinde görmeden yaptırmanıza da imkân vermektedir. Bundan dolay geniş kapsam sunan teminatları seçmeniz de yarar bulunmaktadır.

Kasko Primlerine Neler Etki Eder?

Birçok sigorta şirketi kasko primlerini kişiye özel olarak vermektedir. Bu primlerin hesaplanmasında bazı ana faktörleri göz önüne alarak size prim verir. Bu faktörler sizin için aşağıda belirtilmiştir.

Yas ve Cinsiyet: Kasko primlerinde cinsiyet durumları etki göstermektedir. Örneğin genç bir sürücü iseniz ödeyeceğiniz kasko primi daha yüksek çıkabilmektedir. Genç sürücüler istatistiksel duruma göre tecrübesiz sayılır ve kaza yapma oranları daha yüksektir. Bayanlar ise daha az kazaya karıştıkları için kasko primlerini daha az öderler.

Aracın Sinici Ve Yaşı: Araçların modeli ve yaşı da kasko primine etki eden faktörler arasında yer alır. Yaş durumu yüksek olan bir araç daha fazla masraf çıkaracağı göz önüne alınır ve primi ona göre hesaplanır. Bundan dolay araç seçimlerinizde yasının küçük olmasına özen göstermeniz gerekir.

Motor Gücü: Arazinizin motor gücü yüksek ise kasko primleri de yüksek çıkmaktadır. Düşük motorlu araçlar daha az prim öderler.

Şehir: Yaşadığınız şehir de primlere etki eder. Olduğunuz yerde kaza oranları yüksek ise yaptıracağınız kasko primleri de yüksek çıkabilmektedir.

Trafikteki Sicil Durumunuz: Sürekli kazan yapan biri iseniz ve geçmişte kaza kayıtlarınız varsa yeni yaptıracağınız araçta kasko primleri de yüksek çıkacaktır. Bir yıl boyunca aracınız ile kaza yasamazsanız hasarsızlık indiriminden yararlanarak primlerinizi düşürebilirsiniz.

 Aracınıza kasko yaptırmak istediğinizde size sunulan özel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Aracınıza en uygun kasko tekliflerini birlikte görüntüleyebilir ve ekonomik olanları tercih edebilirsiniz. 30 yılı askın sigorta sektörü içerisinde yer alan firmamız sizin için en uygun kasko primlerini değişik sigorta şirketlerini karşılaştırarak sizlere en kısa zamanda sunmaktadır. Ayrıca ödeme kolaylıklarından da yararlanmanızı da sağlamaktadır. Ek teminat alarak da aracınız için gerekli olan bakımları da yaptırabilirsiniz. Bunlar için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yoktur.

Kasko poliçesi almadan önce sigorta şirketinin özel ve genel şartları mutlaka okunmalıdır. Ayrıntılara göz atılarak poliçe alma adimin geçmelisiniz. Ayrıca kasko poliçesi almadan önce hangi tür kasko alacağınıza karar vermelisiniz. Kasko, dar kasko, genişletilmiş kasko, ya da tam kasko türlerinden hangisi sizin için gerekli buna öncelik vermelisiniz. Her kasko türü kendine göre teminatlar içerir. Bundan sonraki adımda sigorta şirketini seçmek kalıyor. Burada da dikkat etmeniz gereken sigorta şirketinin anlaşmış olduğu servis ağının genişliğidir. Hasarsızlık indiriminden yararlanıp yararlanmadığınızı mutlaka sormalısınız. Ayrıca ödeme kolaylıkları gibi imkânların da olup olmadığı sorulmalıdır.

Bu konuda size kaliteli hizmet verecek bir sigorta danışmanı seçmeniz de yararlı olacaktır. Sektöre hâkim bir danışman isinizi daha da kolaylaştıracak ve sizin için en uygun kasko tipini belirleyecektir. Bunun için firmamız sizin için en gerekli olan kasko tipini en uygun fiyata almanıza yardımcı olmaktadır. Acil Sigortacı olarak online verilen hizmetlerden hisli bir şekilde yararlanabilir ve en uygun kasko primlerini görüntüleyebilirsiniz. Size verilen bu hizmetler kurumsal kimlik ile verilmekte ve firmamız, sektör içerisinde en çok tercih edilen isimler arasında yer almaktadır. Ayrıca ekonomik kasko primleri ödeyebilmeniz için tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini görebilmeniz sağlanmaktadır.